Kolor ma znaczenie

Fitness to ogólna nazwa różnego rodzaju aktywności, któremu początek dał popularny niegdyś aerobik. Teraz nie ma miasta, w którym nie znaleźlibyśmy co najmniej jednego klubu fitness.

Wspólne ćwiczenie mobilizuje nas do tego, aby wytrwać w postanowieniu doskonalenia sylwetki. Kluby oferują też wiele profesjonalnych urządzeń, które pomagają w pracy nad sylwetką i kondycją. Czasem jednak niewiele trzeba, aby móc uprawiać fitness. Możemy to robić nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że zdecydujemy się na treningi z wykorzystaniem gumy do ćwiczeń. Zanim zdecydujemy się na zakup którejś z nich, poznajmy ich cechy. Gumy różnią się bowiem między sobą siłą oporu, a każda z nich oznaczony jest innym kolorem. Osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem, powinny trenować z pomocą gumy w kolorze czarnym. Stawia ona najmniejszy opór i będzie idealna na początek. Przydatna jest podczas trenowania mobilności, można jej także używać do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Średni opór dają fioletowe gumy do ćwiczeń.

Gdy już pierwsze doświadczenia z fitnessem mamy za sobą, to zdecydujmy się właśnie na ten rodzaj. Fioletowa guma będzie niezastąpiona podczas treningu, który ma na celu poprawienie dynamiki i wzmocnienie wytrzymałości. Przyda się także do ćwiczeń, które wymagają wykonywania skomplikowanych ruchów. Zielona guma to już wyższa szkoła jazdy. Z założenia przeznaczona jest dla mężczyzn, ale mogą też z niej korzystać kobiety o dużej sile. Jeszcze większy opór stawiają gumy niebieskie. Początkujący powinni je omijać szerokim łukiem, bo mogą ich tylko zniechęcić do ćwiczenia. To jednak jeszcze nie koniec. Ekstremalnie duży opór stawiają gumy do ćwiczeń o barwie pomarańczowej. Są one niezastąpione podczas ćwiczeń, które wymagają olbrzymiego wysiłku. Gumy oporowe, zwane także taśmami fitness, wykonane są z wysokiej jakości lateksu, dzięki temu są niezwykle wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Z ich pomocą można wykonywać wiele różnych ćwiczeń, które poprawią naszą kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *