Strój na rower – o czym pamiętać?

Uprawianie sportów wymaga od nas przygotowania fizycznego oraz zakupienia odpowiedniego sprzętu. Rozpoczynając swoją przygodę z kolarstwem, zwykle skupiamy się na naszej kondycji fizycznej oraz właściwym rowerze. Ważnym elementem jest też odpowiedni strój, który znacząco wpływa na komfort naszej jazdy, a co za tym idzie, na osiągane przez nas wyniki. Właściwa odzież, w której czujemy się wygodnie i która wpływa na nasze lepsze samopoczucie, może być brakującym elementem w walce o jak najlepsze wyniki sportowe. 

Oczywistymi elementami stroju kolarza są przylegająca do ciała koszulka, spodnie oraz wygodne obuwie. Jednak należy również pamiętać o odpowiedniej bieliźnie, ponieważ dzięki niej komfort jazdy może znacznie się polepszyć. Bielizna termoaktywna na rower to absolutny must have dla każdego rowerzysty. Taka bielizna dba o naszą skórę, ponieważ dzięki izolacji termicznej pozwala na utrzymanie suchej skróty i wydalanie potu na zewnątrz. Bielizna termoaktywna chroni nasze ciało przed ochłodzeniem, a w upalne dni zapewnia utrzymanie właściwej temperatury naszego ciała. Bielizna wykonana z najlepszej jakości materiałów zadba o to, abyśmy uniknęli nieprzyjemnych zapachów, wynikających z nadmiernego wysiłku. 

Bielizna termoaktywna

Właściwa bielizna jest bardzo ważnym elementem stroju, ponieważ to dzięki niej możliwe jest utrzymywanie suchej skóry podczas wysiłku fizycznego i odprowadzanie potu na zewnątrz. Podczas chłodnych dni, bielizna termoaktywna, która przylega do naszego ciała, chroni je przed wiatrem i niskimi temperaturami. W upalne dni bielizna pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury naszego ciała i zadba o lepsze komfort podczas jazdy na rowerze. Odpowiednio dobrana bielizna zagwarantuje wygodę i pozwoli na swobodne  ruchy w trakcie aktywności fizycznej. Ważnym elementem bielizny jest rodzaj i umiejscowienie szwów. Najlepiej wybrać jest bieliznę bezszwową, dzięki czemu unikniemy bolesnym otarć i odparzeń. Bielizna dostępna jest w rozmaitych wzorach i kolorach, dzięki czemu wraz ze strojem sportowym może stworzyć modną stylizację sportową.