To boli sportowca! Częste urazy w trakcie uprawiania sportu

Skręcenie kostki – przyczyny

Skręcenie kostki to inaczej skręcenie stawu skokowego, które jest bardzo częstą kontuzją sportowców. Bardzo łatwo o nią na oblodzonym chodniku czy nierównej powierzchni. Przyczyną bólu jest nadmierne naciągnięcie, zerwanie lub naderwanie więzadła albo uszkodzenie torebki stawowej.

Skręcenie stawu skokowego- leczenie

Skręcenie kostki to uraz zaliczany do niegroźnych, który leczy się szybko. Jeżeli domyślamy się, że doszło do skręcenia stawu skokowego powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Możemy obłożyć chorą nogę zimnym okładem, który zmniejszy obrzęk. Nie zaszkodzą przeciwbólowe maści na urazy stawów. Nie zapominamy o unieruchomieniu kostki bandażem elastycznym.

Urazy sportowca- kolano biegacza

Kolano biegacza, jego więzadła, łąkotka czy rzepka często ulegają urazom. Kontuzje powstają na sutek dużego obciążenia kolana, które przekraczają jego wytrzymałość. Najczęściej ból kolana bagatelizujemy. Jeśli po drobnym urazie stosujemy maści, chłodzące kompresy a ból się zmniejsza po trzech dniach, wizyta u ortopedy nie jest konieczna.

Czym jest łokieć tenisisty?

Łokieć tenisisty to zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej, które objawia się bólem łokcia. Przypadłość dotyka nie tylko sportowców. Łokieć zostaje nadwyrężony podczas wysiłku fizycznego, ciężkiej pracy i noszenia ciężkich przedmiotów.

Dowiedz się więcej o medycynie sportowej na https://www.rehasport.pl/uslugi/sport/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *