Co zrobić z wadami postawy?

Wady postawy możemy nabyć w ciągu życia, np. przez garbienie się czy noszenie ciężarów na jednym ramieniu, ale też możemy się z nimi urodzić. Jedne i drugie wymagają konsultacji ze specjalistą i podjęcia odpowiednich działań, mających na celu korygowanie wad. Z całą pewnością bardzo ważne jest to, żeby od pierwszych tygodni życia bacznie obserwować swoją pociechę i w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących sygnałów natychmiast reagować. A poza samodzielną obserwacją ważne są też regularne wizyty u ortopedy – pierwsza w pierwszym miesiącu życia dziecka, a kolejne raz w roku. Ortopeda dziecięcy Warszawa przyjmuje zarówno niemowlęta, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak i młodzież do osiemnastego roku życia.

Małe dzieci często boją się wizyt u lekarzy, dlatego jeśli Twoja pociecha ma przysłowiowy lęk przed białym fartuchem, to umów się na wizytę w Rehasport, gdzie przyjmują ortopedzi wyróżniający się bardzo przyjaznym podejściem do dzieci, pełnym empatii i zrozumienia, dzięki czemu cala wizyta przebiegnie w spokojnej, radosnej atmosferze. Zapewniamy, że dziecko wyjdzie z uśmiechem na twarzy i właściwą diagnozą, którą będzie można zacząć leczyć. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie rozpoznana jakąś wada. Bo przecież rodzice z dziećmi przychodzą też na rutynowe badania kontrolne.

Ortopeda dziecięcy Warszawa – specjalista od prawidłowej postawy

Ortopeda dziecięcy leczy szereg wad, taki jak chociażby płaskostopie, skolioza, czyli inaczej skrzywienie kręgosłupa, lordoza czy koślawość kolan. Metody korekcji są bardzo różne. Jednym może pomóc gimnastyka korekcyjna, innym noszenie specjalistycznych wkładek w obuwiu, a jeszcze innym ćwiczenia z wykorzystaniem odpowiednich sprzętów. Czasami niepokojące sygnały wymagające konsultacji ortopedycznej możemy zauważyć już u kilkumiesięcznego maluszka, np. poprzez to, że nie wymachuje one nóżkami i nie bierze ich sobie do ust… Ortopeda dziecięcy Warszawa, to lekarz który jak nikt inny, potrafi zatroszczyć się o prawidłową postawę dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *