Meteor – elektroniczny gadżet dla piłkarzy

Kiedyś piłkarzom do gry wystarczała piłka, bardziej lub mniej profesjonalne boisko i wygodne buty. Teraz wszystko musi być najwyższej jakości, a gadżetów, które sportowcom stają się niezbędne stale przybywa. Istotą gry w piłkę nożną jest zdobywanie bramek i zwyciężanie, ale dla większości piłkarzy liczy się także ich osobiste zwycięstwo nad słabościami i dobra kondycja. Gadżetów skierowanych typowo do piłkarzy ciągle jest niewiele, lecz w końcu ma szansę pojawić się jeden, którym powinni być zachwyceni. Meteor to elektroniczny gadżet dla piłkarzy, który jest zarówno bardzo praktyczny, jak i funkcjonalny. Jego zadaniem jest monitorowanie aktywności sportowca podczas meczu, rozgrzewki czy treningu. Meteor montuje się na łydce – jest tak skonstruowany, że nie przeszkadza podczas gry. Przyzwyczają się do niego zwłaszcza piłkarze, którzy grywają w ochraniaczach.

Podczas trwającego 90 minut meczu piłkarze przebiegają średnio od 8 do 12 kilometrów. Nie tylko biegiem, ale też marszem i truchtem. Część tego dystansu pokonują biegnąc tyłem.

Jego celem jest dostarczenie zawodnikowi kilku istotnych informacji. Dzięki niemu gracz dowie się między innymi z jaką siłą kopie piłkę, pozna liczbę swoich wyskoków i uzyska dane o najczęściej wykonywanych ruchach. Wszystkie te informacje pozwolą piłkarzowi na analizę swojej gry, a co za tym idzie, stałe jej udoskonalanie i prowadzenie treningu tak, by podczas niego pracować nad swoimi najsłabszymi stronami. Urządzenie to jest na razie w fazie testowania projektu, a jego twórcy zbierają fundusze na realizację swojego pomysłu. Meteor to dzieło Francuzów. Prawdopodobnie, gdy już wejdzie do powszechnego użycia, to z czasem liczba jego funkcji się zwiększy, tak że na podstawie uzyskanych przez meteor danych będzie można stworzyć bardzo szczegółowy profil piłkarza – poznać jego mocne strony i popracować nad słabościami. Wszystkie analizy są dostępne bezpośrednio po zakończeniu meczu czy treningu. Może je zobaczyć zawodnik albo trener, który w ten sposób dowie się więcej o możliwościach swoich piłkarzy. Podobne urządzenia wykorzystuje się w innych sportach – zawłaszcza biegacze mają do dyspozycji wiele przydatnych gadżetów i aplikacji. Piłkarze w tej dziedzinie mogli czuć się zaniedbywani. Wszystko wskazuje na to, że Meteor to zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *