Golf – sport elitarny i snobistyczny?

Golf od zawsze uchodził za sport elitarny i snobistyczny, przeznaczony dla zamożnych seniorów, którzy mają sporo wolnego czasu. Dla laików jest często nudny i ma niewiele wspólnego z aktywnością fizyczną, nie zasługuje na miano sportu. Tymczasem fakty są inne. Gra w golfa ma bardzo pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało i organizm, ale także na samopoczucie. Długie godziny spędzone w plenerze, w otoczeniu natury pozwalają nam się zrelaksować, pozbyć napięć i zwalczyć stres. Poza tym golf, wbrew krążącej opinii to sport uniwersalny, mogą go uprawiać zarówno seniorzy, jak i dzieci. Może być uprawiany jako forma rekreacji lub jako sport zawodowy – kariera golfistów trwa zwykle długie lata. Doświadczeni golfiści twierdzą, że ta dyscyplina to coś więcej niż sport. Uczy etykiety, wytrwałości i pokory, a także rozwija pomysłowość i wyobraźnię. Dlatego, gdy szukamy odpowiedniej dyscypliny sportu dla naszego dziecka, warto prócz piłki nożnej czy tenisa, wziąć pod uwagę także golf. Nauka gry w golfa dla dzieci to oferta dostępna coraz częściej w miastach, gdzie funkcjonują kluby golfowe.

Nic mnie tak nie uspokaja, jak całkowite skupienie na kiju i piłeczce. Liczy się wyłącznie precyzja uderzenia. Reszta przestaje być ważna. Polecam każdemu, kto skarży się na nerwicę i niepokoje.

Justin Timberlake

Początki wymagają poniesienia pewnych inwestycji, ale nie są to koszty, na które stać tylko najzamożniejszych. Zainwestować trzeba przede wszystkim w odpowiedni strój – który musi być nie tyle wygodny, co elegancki. Jeżeli gra w golfa wejdzie nam lub dziecku w krew, wówczas warto zakupić pierwszy własny, profesjonalny kij, ale zakup kompletu możemy sobie zostawić na przyszłość. Do gry w golfa niezbędne są także specjalne, profesjonalne buty Zakup piłek to już naprawdę drobiazg, zwłaszcza że można z powodzeniem grać używanymi. To jedna z niewielu dyscyplin sportowych, w rozgrywkach której mogą brać udział całe rodziny. Zamiast więc spędzać czas przed telewizorem – zabierz rodziców, babcię i dziadka na pole golfowe. Obecnie jest ich w Polsce kilkadziesiąt – najwięcej w województwie mazowieckim oraz dolnośląskim. Prócz pełnowymiarowych pól, przy większości klubów dostępne są również mniejsze pólka treningowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *