Jak ruszyć się z kanapy?

Jesień i zima to czas, kiedy szczególnie trudno jest nam się zmotywować do aktywności fizycznej. Po pracy szybko zapada zmrok, pogoda płata figle i funduje deszcz ze śniegiem. W takich okolicznościach wiele osób decyduje się na słodkie lenistwo i odpoczynek na kanapie. Od czasu do czasu takie leniuchowanie jest wskazane. Jednak problem powstaje, gdy staje się to naszą codziennością. Tracimy chęć do wszelkiej fizycznej aktywności, a nasza kondycja staje się zerowa.

Jak temu zapobiec?

Wybierz odpowiedni sport

Warto wybrać taką aktywność fizyczną, która najbardziej do nas przemawia i do nas pasuje. Lubisz tańczyć? Wybierz się na taneczne zajęcia w fitness klubie. Nie ma sensu zmuszać się do zajęć, które nie sprawiają przyjemności. Źle się czujesz na siłowni? Wybierz się na basen. Warto spróbować różnych aktywności i zweryfikować co do nas pasuje. Nie ograniczaj się od razu do jednego konkretnego zajęcia. To prosta droga do rozczarowania i powrotu na kanapę.

Zaplanuj stałe pory treningów

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie dni z aktywnością fizyczną. Jest to naprawdę ważne, aby odpowiednio się zmotywować. Weź kalendarz i zaznacz dni, w które będziesz ćwiczyć – mogą to być ćwiczenia w domu lub inne zajęcia. Planowanie jest naprawdę ważne, pozwala nam odpowiednio się nastawić na nadchodzące dni. Po wykonanym treningu skreśl dzień w kalendarzu. W połowie miesiąca zobaczysz, ile dobrego zrobiłeś dla swojego organizmu!

Przestrzegaj harmonogramu

Ważnym elementem jest systematyczność. To ona pozwala na stałe uciec z kanapy. Wyznacz stałe dni, w które będziesz ćwiczyć i przestrzegaj swojego harmonogramu. Kilka tygodni wystarczy, aby wyrobić w sobie nawyk do ćwiczeń! Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać, bo będzie mieć to skutek odwrotny do zamierzonego. Nie ćwicz codziennie, lepiej robić to co drugi dzień. Ważne jest też ustalenie dni na odpoczynek, podczas których możesz relaksować się na kanapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *