Wygodne trzymanie kierownicy

Podczas jazdy rowerem męczą się głównie nogi – kolana i łydki, które wykonują główną część pracy. Długa jazda wpływa również na nasz kręgosłup. Jednak nie jest to kompletna lista części ciała, które odczuwają jazdę na rowerze. Ostatnim elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, są nasze dłonie.

Przez cały czas jazdy trzymają one kierownicę, są więc podatne na odciski i otarcia. Ma to znaczenie szczególnie przy długich dystansach. Aby ochronić ręce przed negatywnymi skutkami jazdy rowerem, należy założyć odpowiednie rękawiczki.

Rękawiczki rowerowe mogą występować w wersji bez palców i z palcami. Te pierwsze częściej stosujemy podczas ciepłej pogody – latem, wiosną, wczesną jesienią, kiedy nie potrzebujemy ochrony termicznej, a jedynie ochronę mechaniczną przed otarciami. Rękawiczki rowerowe wykonane są z lekkich i przewiewnych materiałów, które ułatwiają korzystanie z roweru. Dodatkowo często są wyposażone w specjalny system, który blokuje drętwienie nerwu łokciowego. Materiał, z jakiego są wykonane, jest rozciągliwy i łatwo dopasowuje się do kształtu dłoni. Dodatkowo po wewnętrznej stronie są one wyposażone w silikonowe elementy, które zwiększają przyczepność rękawiczki do kierownicy, dzięki czemu szansa, że wyślizgnie się ona podczas jazdy, jest minimalna.

Istnieją również rękawiczki w wersji jesienno-zimowej. Te modele mają cały kształt dłoni – łącznie z palcami. Zwiększają one komfort termiczny podczas jazdy w niższych temperaturach, a jednocześnie specjalny materiał odprowadza pot i wilgoć, dzięki czemu komfort jazdy jest zachowany.

Wybierając rękawiczki do jazdy rowerem, mamy praktycznie nieograniczony wybór wzorów i kolorów, co pozwala nam dopasować je do naszego indywidualnego stylu. Dodatkowo często są one wyposażone w odblaskowe elementy, co ma wpływa na bezpieczeństwo naszej jazdy, szczególnie po zmroku. Wielu producentów dodaje dziś również do swoich rękawiczek gadżet, który nie jest niezbędny, ale bardzo ułatwia nam funkcjonowanie – chodzi o specjalne pole na palcu wskazującym, które jest przystosowane do obsługi ekranów dotykowych. Oczywiście nie powinno się używać telefonu podczas jazdy, jednak podczas postoju nie musimy już ściągać rękawiczek, aby użyć naszego smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *