Nurkowanie – wyłącznie pozytywne strony

Nurkowanie to zajęcie, które przynosi same korzyści. Już na samym początku przygody z tym sportem musi przełamać obawy przed zejściem pod wodę, co owocuje tym, że uczymy się pokonywać strach i w rezultacie stajemy się bardziej odważni. Oddychanie pod wodą wpływa też pozytywnie na pojemność płuc. Nie trzeba dodawać, że nurkowanie, jak każdy kontakt z wodą, sprawia, że się odprężamy i relaksujemy. Traktując je wyczynowo i uprawiając regularnie możemy pozbyć się zbędnych kilogramów, wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną kondycję ciała. Nurkowanie w naturalnych zbiornikach to także doskonały sposób na poznanie fascynującego wodnego świata. Najlepszym sposobem na zatrzymanie tych chwil i podzielenie się nimi z przyjaciółmi są fotografie. Niezbędny jest do tego aparat fotograficzny wodoodporny, czyli tak zwany aparat nurkowy. W swoim asortymencie mają je najwięksi producenci sprzętu fotograficznego. Wiele modeli przeznaczonych jest dla amatorów, którym bardziej zależy na uchwyceniu chwili, niż doskonałym technicznie zdjęciu.

Robiąc zdjęcia pod wodą, należy obiektywem celować w górę lub przed siebie. Fotografując dno uzyskamy zdjęcia ciemne i nieciekawe.

Chcący uwieczniać piękne podwodne krajobrazy mogą się zdecydować na jednorazowe aparaty analogowe, które są bardzo tanie i łatwe w obsłudze. To opcja dla tych, którzy nie nurkują regularnie i chcą zatrzymać w kadrze tę jednorazową przygodę. Aparaty wodoodporne charakteryzują się tym, że są nieco większe niż typowe aparaty. Zaletą takiego sprzętu jest fakt, że ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim takim aparatem można robić również bardzo dobrej jakości zdjęcia na lądzie. Zwykle jest także bardzo odporny na wstrząsy i na nacisk, dzięki czemu nawet po upadku z dużej wysokości czy przygnieceniu czymś ciężkim nie doznaje żadnego uszczerbku. Są także mrozoodporne – można też nimi fotografować w temperaturach poniżej zera. Aparaty wodoodporne mają jednak pewne ograniczenia – w zależności od modelu można nimi fotografować bezpiecznie do 10 lub 20 metrów głębokości. Innym rozwiązaniem jest zakup nieprzemakalnego etui, które zmieni zwykły aparat w wodoszczelny.